Blog

Dištančné milovanie s online predohrou

feet-224680_1920
Blog

Dištančné milovanie s online predohrou

Som školiteľ a tréner. Moja manželka je učiteľka. Máme to teraz doma také “dištančno-onlajnové”! Presúvame sa neustále z izby do izby, hľadajúc si čo najlepšie strategické miesto na svoju prácu z domu. Neviem ako pre vás, ale pre mňa je práca z domu totálnou novinkou. Nikdy som takto nepracoval a moja manželka tiež nie. Nuž, zvykáme si.

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré, každá minca má dve strany a že nič nie je len čierne, alebo biele,… a tak ďalej, a tak ďalej. Sväté to pravdy. Nová situácia nás mnohému učí. Úžasne sa zdokonaľujeme v neverbálnej komunikácii. Keď jeden z nás práve pripojených žiakov cez videohovor, dávame si rukami, nohami, mimikou tváre a neviem čím všetkým rôzne signály. Buď ticho! Nebehaj tu teraz v spodnej bielizni, môžu ťa vidieť ! Kedy budeš končiť? Dáš si kávu? Máš vypnutý telefón? A to všetko bez slov. Kvalitný tréning neverbálnej komunikácie.

Učíme sa celý život

Tak isto sa zdokonaľujeme v práci s počítačom a technikou vôbec. Nahrávame rôzne videá, pripájame prezentácie, sťahujeme a vkladáme súbory. Dokonca sme sa naučili  nastaviť kameru tak, aby v zábere nebolo vidieť stacionárny bicykel s trenírkami a ponožkami. Pracujeme aj (a teraz pozor! ) s videotelefónnymi softvérovými programami. Nie je to pre nás ľahké, no ani neriešiteľné. Robíme, čo môžeme, stále sa čomusi novému naučíme. Toto je na tom fajn.

Niečo však tomu chýba. Živí ľudia, živá hudba, živánka. Iskra v oku, stisky rúk, rozprávanie vtipov, smiech. Veľa sa  toho cez počítač dá, no všetko rozhodne nie! Už sa teším na to, keď sa tieto vynútené obmedzenia skončia. Keď budem zas medzi svojimi klientami, poslucháčmi, priateľmi. Dúfam, že to bude čoskoro!

Na záver som vám ešte niečo dlžný. Prečo som tento blogový príspevok nazval “Dištančné milovanie s online predohrou”..? Čistý marketing. Chcel som, aby ste ho dočítali až sem. Učíme sa celý život priatelia.

Ďalšie príspevky :

Telefonovanie sa lepšie zvláda dobrou prípravou!

Nerád telefonujem, to ale neznamená, že som rád, keď netelefonujem!

 

Pridajte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *