Blog

Najlepšie ako vieš, najviac ako sa ti dá!

music-2330011_1920
Blog

Najlepšie ako vieš, najviac ako sa ti dá!

Skladba Bohemian Rhapsody od skupiny QUEEN  má na You Tube ( 4.1.2021, 18:46 ) 1 245 165 700 videní. Dosť. Dosť na to, aby sa mohla považovať v priestore You Tube za úspešnú. Mega úspešnú. Otázkou je, či je aj „dobrá“, alebo ak chcete, kvalitná?

Kvalita(dobré) a kvantita(veľa) nemusia ísť vždy ruka v ruke. Nie vždy platí, že veľa je aj dobré. Rovnako je ale pravdou, že niekedy určite, určite, určite, áno. Ak ste si túto rapsódiu ešte nevypočuli, (čo je vzhľadom na už spomenutú miliardu videní a na popularitu skladby) málo pravdepodobné, tak si ju niekedy určite vypočujte.

Okrem toho, že táto skladba má k 4.1.2021 o 18:46 1 245 165 700 videní, má aj veľmi zaujímavú históriu. Tá zaujímavosť je spojená s jej dĺžkou. Bohemian Rhapsody trvá 5:59 minút. Ak ju posúdime s inými skladbami rovnakého žánru, je skrátka dlhá. To robilo pri jej uvedení do hudobného priestoru problém.

To nebude nikto tak dlho počúvať! Tak dlhú skladbu nebude nikto hrať v rádiách. Taká dlhá skladba sa nikdy nepresadí v žiadnej hitptaráde. Toto o nej tvrdili mnohí kritici. Skrátka, priveľa kvantity. Opak je dnes pravdou. Kvalita skladby prevalcovala všetky..?.., očakávania. Kvalita skladby, spôsobila jej  explóziu! V tomto prípade si kvantita a kvalita padli do náručia a bol z toho fenomenálny úspech.

Nikdy sa nedajte odradiť od skvelej práce v čo najväčšom objeme

Tento príbeh ma vždy napadne, keď mám vo svojom  podnikaní krízu. Možno mávate vo svojom podnikaní krízu aj vy. Robiť veľa a dobre, nie je vôbec ľahké. Udržať kvantitu a kvalitu to niekedy bolí! Zrazu zistíme, že už nerobíme ani veľa, ani dobre. Skrátka, spohodlnieme.

Niekedy to spôsobí naša vlastná lenivosť, niekedy sa necháme ovplyvniť okolím. Nepočúvajte nikoho (vrátane seba), kto vás bude odrádzať od „prílišnej driny“. Nepočúvajte nikoho, kto vám bude tvrdiť, že sa niečo nedá. Nepočúvajte nikoho, kto vám povie, že je to veľa práce s neistým výsledkom. Ak sa do vecí pustíte s nadšením, všetko pôjde ľahšie.

Ozaj, a keď sa už do toho pustíte, môžete si k tomu pustiť aj Bohemian Rhapsody. Pozor, 5:59! https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ

 

Nemusíme byť všetci úspešní ako QUEEN na You Tube. Nemusíme svojimi aktivitami spôsobiť niečo ako miliardu videní. No princíp, robiť najlepšie ako vieme, v čo najväčšom objeme, akého sme schopní, to musí fungovať.

Medzi tým, ako som dopísal tieto riadky ( 4.1.2021, 20:28 ) stúpol počet videní na 1 245 199 167. Za necelú hodinu a pol ďalších 33 467 ľudí. Budem to sledovať ďalej, ale už teraz viem jednu vec.

Funguje to!

Uverejnenie tohto článku bolo realizované 13.1.2021, medzitým stúpol počet videní na:1 248 247 910

Pridajte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *